29 March 2014

A DAY WITH...


Hey! Today I publish the first blog post about my weekly Twitter portaits. I started making this series in January because I received a lot of emails from you with illustrations requests...plus it's just a kind of enjoyable work for me ;) Every week I chose one person from music/fashion/movie/tv world and tweet the finished work on my profile. I'll try to show more details of these illustrations here but if you want to keep up to date please follow me on Twitter. Okay, let's get started with Joseph Gordon-Levitt! Enjoy! 

 
Hey, dziś pierwszy wpis z serii cotygodniowych Twitter'owych portretów. Cykl zaczął się na początku tego roku, po części ze względu na dużą ilość maili jaką dostawałam z rikłasetami od Was o ilustrowanie poszczególnych osób a po części jako oderwanie się od bardziej poważnych projektów :) W każdy weekend pojawiały się więc tweet'y zaopatrzone w rysunek, które z czasem zaczęłam traktować jako małą tradycję. Na blogu postaram się pokazać pokazać więcej zoomów i detali wykonanych ilustracji, a jeśli będziecie chcieli być z tą serią na czasie śledźcie mój profil na Twitterze. Ok, dość wyjaśnień – czas na rysunki a na nich niezastąpiony Joseph Gordon-Levitt! Enjoy!
 
 

6 comments:

Ellen Kaminagakura said...

He's such a great actor, and I adore him !
Cool illustration :)

www.universeandyou.com.br

xoxo from Japan

Jho R said...

He's so cool! Great illustration ^_^
I like your blog so here's a
Shine On Award .
Olive Needs Popeye

Anonymous said...

świetny gif! zazdroszczę Kochanie cierpliwości! Wygląda świetnie, ale mniej więcej orientuję się ile to pracy kosztuje! Jesteś świetna !

Gail J said...

ahhh he is my fav!!

Liezel Aldecoa said...

Would you like to FOLLOW ME ON GFC?
Follow me first, then I will Follow back :)

zelaldecoa.com

Loved your Blog :*

Hugs,
Liz

Matthew Pike said...

really nice details. kind of reminds me of the sims, in a good way.

Buckets & Spades